Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

Yüz Liftingi İle Yüz Germe

Yüz Liftingi İle Yüz Germe

Ultherapi olarak da bilinen yüz liftingi, ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasındadır. 30 dakika gibi kısa bir sürede yapılan işlemle gençleşme sağlanmaktadır. İşlem tek seansta gerçekleşmekte ve herhangi bir kesik olmadığından ağrısız ve acısız olarak uygulanmaktadır. Yüz liftingi ile yüz germe, cilt sıkılığını artırma ve gençleşme sağlamaktadır. Hamilelik döneminde bebeğin gelişimini izlemek için kullanılan ultrason teknolojisinin kullanımı ile gerçekleşen uygulama Amerika’da yıllardır uygulanmaktaydı ve yakın bir zamanda Türkiye’de de uygulanmaya başladı.

Fokus ultrasound ile cildin altına nüfuz edilerek orada sıcak dalgalar yayılıyor ve cildin kendini onarması sağlanmaktadır. Uygulama sonrası cilt kendi colegen üretimini yaparak kendini yenilemekte ve gençleşme sağlanmaktadır. Hemen ardından da onarımını tamamlayan cilt sıkılaşmaktadır. Yaklaşık 3 ay içinde sonuç alınan yüz liftingi ile yüz germe, en az bir yıllık bir gençleşme sağlamaktadır. Bir yılın sonunda ise işlem tekrarı gerekebilmektedir. Tek seanslık olan bu uygulama çok tercih edilen yöntemler arasındadır.

Bu yöntemde cildin altına girildikten sonra ultrason aracılığıyla çalışma yapılan bölge izlenmekte, temas edilen noktalarda hasar oluşturularak buraların kendini onarması sağlanmaktadır. Verilen sıcak dalgalarla hasar gören noktalar daha sonra onarım ile sıkılığa neden olmaktadır. Cilt yüzeyinde ise hiçbir hasar oluşmamaktadır ve yüz liftingi ile yüz germe, ciltteki collegen oluşumunu desteklemektedir. Cildin kendini onarıp gençleşmenin sağlanması ise operasyon sırasında veya hemen sonrasında değil, zaman içerisinde olmaktadır. Operasyon acılı olmasa da verilen sıcak dalgalar bazı kişiler tarafından iğne batması şeklinde algılandığı için operasyon öncesi ağrı kesici kullanımı yapılmaktadır. Tabi bu acı, enerjinin derinlre ulaştığı ve sıkılaşma yaptığının bir göstergesidir. Uygulama kesik olmadan yapıldığından kişi operasyondan hemen sonra günlük hayatına devam edebilmektedir. Yöntemin herhangi bir yan etkisi de bulunmamaktadır.

 

 

 

Son Yazılar

vaser liposuction meme büyütme meme küçültme