Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

Yüz Germe İşlemleri

Yüz Germe İşlemleri

Operasyon olmadan yüz germe işlemi yüz gençleştirme amaçlı yapılır. Medikal estetik alanında cilt gençleştirme sırasında estetik ameliyatlara alternatif olarak sunulan,

  1. Thermaga
  2. VShape
  3. ClearLift
  4. Ulthera,
  5. Mezolifting
  6. Vitamin Enjeksiyonu
  7. Dolgu yöntemleri ile ameliyatsız yüz germe uygulamaları alternatif olarak sunulmaktadır.

Gerçekçi olmak gerekirse yer çekimine karşı uygulanan yöntemlerde en etkili işlem neşterdir. Ancak işlem yaptırmak istemeyenler germe işlemlerinde ameliyatın yerini tutan basit uygulamaları da tercih ediyor. Bu medikal uygulamalar her geçen gün daha popüler hale geliyor. Kısa sürede etkisini görebileceğiniz,  derin kırışıklıkları yok etmekte en etkili müdahale yöntemlerinden, hyalüronik asitten faydalanmaya devam edilmektedir.

Dolgu Uygulamaları

Yüze yapılan dolgu kırışıklık olan ve hacim kaybı yaşanan alanların daha da hacimli olması için yapılan doldurma işlemidir. Örneğin dudak kalınlaştırılabilir, kırışıklıklar gidebilir,  elmacık kemiği bölgesi daha belirgin yapılabilir, yüz germe işlemi yapılabilir, burun kenarında olan çizgiler yok edilebilir. Yüzün üst kısımlarına yapılan dolgu işlemleri cildi yukarı toplama gibi sonuçları da bulunmaktadır. Bu işlemlerde 6 aydan 2 yıla kadar etkisi devam eden doğal yapıya sahip hyaluronik asit tercih edilmektedir. Bu madde deride bulunur ve yaşla birlikte miktarı azalır.

Yüz Mezoterapisi Hakkında

Yüz Mezoterapisi, yüzdeki dekolte derisinden farklı bir yere, istenen bölgelere mikro enjeksiyon yöntemidir. Elastikiyet sağlayan maddelerin üretimini destekleyici olduğu gibi kan dolaşımını düzenleyici ve leke açıcı özellikteki ürünler uygulanır. Cilt lekeleri, morluklar, deriye ait yaşlanma ile cilt sarkmaları benzeri durumlarda sıkça kullanılır.

Ultherapy Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi

Bu yüz germe yönteminde ultrason tekniği kullanılır.   Cildin yüzeyini etkilemeden astar tabakası denen taşıyıcı tabakasına kadar inen ses dalgaları ile noktasal hasar yaratır. Bu da küçülmeye ve yenilenmeye neden olarak cildi sıkılaştırır.

Son Yazılar

vaser liposuction meme büyütme meme küçültme