Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

Yüz Germe Estetiği

Yüz Germe Estetiği

Özellikle 40’lı yaşlardan sonra, yer çekimi, güneşin zararlı etkisi, günlük hayatta yüz mimik kasların çalışma sıklığı, sürekli kilo alıp verme, sigara ve alkol kullanma alışkanlıkları, stres ve ailesel yapı ve genetik faktörler gibi etkenler ciltte deformasyonların oluşmasına ve cildin yaşlanmasına yol açar. Yüzdeki çizgilerin belirginleşmesi, boyun ve gerdan sarkmaları, yanaklarda sarkma ve çene altında oluşan çizgiler yüzdeki yaşlanma belirtilerindendir. Özellikle belli bir yaş sonrasında kadınlarda kemik erimesi başlamasıyla çene kemiğinde meydana gelen erime, cildin bollaşmasına dolayısıyla sarkmasına sebep olmaktadır.

Neyse ki yüz estetiği operasyonları ile fazla yağların alınması, kasların gerilerek sıkılaştırılması, bollaşmış derinin çıkarılması ve derinin yeniden şekillendirilmesi ile yüze daha genç bir görünüm kazandırmak mümkündür. Çene kemiğinin erimesi dolayısıyla meydana gelen sarkma ve diğer kırışıklıkların tedavisi nedeniyle yapılan operasyonlarda ilk önce cildin alt tabakasında bulunan kas ve bağ dokuları toparlanır, sonra ciltte biriken yağ fazlalıkları alınır. Son olarak da operasyon sırasında açılmış olan kesiler kapatılır. Yüz estetiği operasyonları hastanın durumu ve yapılacak olan ameliyat bölgesine göre yaklaşık olarak 2- 6 saat arasında değişmektedir. Yüz estetiği ameliyatları sonrasında ameliyat bölgesine hafif pansuman tedavisi uygulanır. Ameliyat sonrasında oluşabilecek ağrılar verilecek düşük dozda ağrı kesiciler yardımıyla giderilebilir.

Eğer gerek görülüyorsa yüz germe operasyonuna, göz kapağı ameliyatları, elmacık kemiklerinin büyütülmesi, ciltte oluşmuş kırışıklara yağ enjeksiyonu operasyonları da eklenebilir. Bazı durumlarda kök hücre tedavisi, lazer tedavisi ve Botox gibi cerrahi olmayan müdahaleler de mümkündür. İster cerrahi olsun ister cerrahi olmasın yapılan operasyon türüne göre yüz estetiği fiyatları değişiklik göstermektedir. En basit müdahale olan dudak dolgunlaştırma ve botox gibi uygulamalar 300- 1000 TL arasında, göz kapağı cerrahisi ve burun estetikleri ise 3.000- 5.000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlar temsilidir.

Son Yazılar

vaser liposuction meme büyütme meme küçültme