Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz Germe Ameliyatı

Yer çekimine yenik düşen cilt, zamanla kendini bırakarak sarkmalara ve kırışıklıklara yol açmaktadır. Kadınlar bu konuda büyük bir hassasiyet göstermekte ve adeta zamanla yarışmaktadırlar. Her ne kadar ciltlerine önem gösterip yaşlanma belirtilerini yok etmeye çalışsalar da belli bir zaman sonra yaşlanmanın yıkıcı etkisine karşı koyamamakta ve cilt yaşlanmasını gidermek için ameliyatı çözüm olarak görmektedirler. Cilt gençleştirme için medikal alternatifler, doğal ürünler, bitkisel çözümler gibi farklı seçenekler olsa da en etkili ve kesin çözümü yüz germe ameliyatı sağlamaktadır.

Yaşlılık, cildin ve cildin altındaki dokuların sarkmasına neden olmaktadır. Ciltteki bu hacim kaybı, özellikle yanaklarda kendini göstermektedir ve yanaklar sarkarak ilk yaşlanma belirtisini vermektedir. Alın, burun, kaş arası ve ağız kenarlarında oluşan çizgiler ise yaşlanmanın tipik belirtileri arasındadır ve yanak sarkmasını takip etmektedir. Gözaltındaki çökmeler, göz çevresi kırışıklıkları, alt çene ve boyundaki sarkmalar da daha sonra gelişen diğer yaşlanma belirtileridir. Bu belirtilerin yoğunluk ve dağılımına göre uygun bir teknik kullanılarak cilt gençleştirme yapılabilmektedir. Yoğunluk ve dağılımın fazla olması halindeyse yüz germe ameliyatı kesin ve en etkili çözümdür.

Bu ameliyatlar kesiklere ve bu kesiklerden dolayı oluşacak izlere neden olduğundan pek çok kadın ameliyat olmayı istememekte, olumsuz bir bakış açısı geliştirmektedir. Her ameliyat aynı sonucu vermemektedir. Bazı başarısız ameliyatlar doğal olmayan sonuçlara neden olmaktadır ancak yüz germe ameliyatı başarılı olursa neredeyse 10-15 yıl gençleşme sağlanabilmektedir. Ameliyattan sonra 7-10 arası bir iyileşme süreci vardır ve bu süreç iyi geçirilirse sorun yaşanmamaktadır. 10-15 günlük bir süreçte de kişi artık işe gidebilecek kadar iyileşmekte, şişlik ve morluklar kaybolmaktadır. Sonraki dönemlerde cilt bakımının düzenli yapılması ile de kalıcı sonuç elde etmek daha da mümkün olmaktadır.

 

Son Yazılar

vaser liposuction meme büyütme meme küçültme