Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

YÜZ GERME AMELİYATI

YÜZ GERME AMELİYATI

Yüz germe ameliyatı, boyun ve yüz derisindeki yağlanmayı ve sarkık görüntüleri ortadan kaldırmayı amaçlayan bir uygulamadır. Lazerle cilt soyma, göz kapakları ve burun estetiği, kaş kaldırma, alın germe, yüz germe ameliyatı ile beraber yapılarak hastanın daha canlı ve genç görünmesi sağlanmaktadır. Operasyon hastane ortamında, anestezi uzmanı gözetiminde ameliyathanede yapılmaktadır. Ortalama olarak 2-2.5 saat süren operasyon sonrasında aynı gün eve dönmek mümkündür. Operasyondan sonra bir hafta içinde dikişler alınmaktadır.

 

Yüz germe ameliyatı (rhytidectomy) estetik cerrahlarca uygulanan bir yöntemdir. Deri altı doku desteklenmekte, cilt elastikiyeti tam olarak kaybolmamışsa ameliyat daha iyi sonuçlar vermektedir. Operasyonla birlikte yüze dolgu maddeleri enjekte edilerek ya da peeling uygulaması yapılarak ince kırışıklıklar aynı zamanda giderilebilir. Yüz germe ameliyatı kararı veren hastanın beklentilerini estetik cerrahı ile paylaşması çok önemlidir. Sigara kullanan hasta ameliyattan en az 10 gün önce sigarayı bırakmalıdır. Ameliyattan sonra yapılması gerekenleri doktorundan öğrenmesi gerekmektedir. Ameliyatın tam teşekküllü bir hastane koşullarında, iyi bir anestezi uzmanı gözetiminde yapılması gerekmektedir. Çoğunlukla genel anestezi uygulanarak yapılan ameliyat sedasyon desteği ile lokal anestezi uygulanarak da yapılabilmektedir.

 

Yüz germe ameliyatı sonrasında yüzde morluk, şişlik, gerginlik ve uyuşukluk hissi olabilmekte olup, komplikasyon riski az görülmektedir. Bazı durumlarda yüz sinirleri anesteziden etkilenebilmektedir. Bu tip hastalarda yüzde geçici hafif asimetriler görülebilmektedir. Genellikle ikinci bir ameliyata ihtiyaç duyulmamasına karşın nadir olarak ikinci düzeltme gerekebilmektedir.   Operasyondan bir hafta sonra kişi işine dönebilmekte ve makyaj yapabilmektedir. İki ay süre ile ağır egzersiz ve güneşten kaçınma ve darbelerden korunma tavsiye edilmektedir. Erkek hastalara ise ameliyattan sonra 2 ila 3 hafta süresince sakal traşı olmaması önerilmektedir.

Son Yazılar

vaser liposuction meme büyütme meme küçültme