Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

Yüz Estetiğinde Dikkat Edilecek Etkenler

Yüz Estetiğinde Dikkat Edilecek Etkenler

Estetik ameliyatlar artık normal bir hale gelmiş ve özellikle orta yaş grubunu geçmiş pek çok insanın ihtiyaç halinde yaptırdığı bir operasyon halini almıştır. Bununla birlikte yüz estetiği pek çok ifadeyi ve tanımlamayı ifade etmektedir. Yüz estetiği denilince daha çok yüz gerdirme ve yaşlanma etkilerinin ortadan kaldırılması kast edilse de; aslında yüz estetiği operasyonunda kast edilen burun estetiği de olabilmektedir. Yüz estetiği oldukça başarılı sonuçlanan bir estetik ameliyat operasyonudur. Özellikle tıp alanının da gelişmesi ve pek çok yeni tedavi cihazlarının da kullanılması ile birlikte yüz estetiği operasyonu ve bu operasyonun kapsadığı alanlar oldukça pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Yüz estetiği öncesinde dikkat edilmesi gereken ise belli başlı bazı önemli hususlar bulunmaktadır.

Öncelikle estetiğin hangi amaç doğrultusunda yaptırılacağının doğru bir şekilde sunulması ve bu yönde uzman teşhisinin yapılması gerekmektedir. Bununla birlikte genel olarak deri sarkması, gözaltı sorunları gibi yaşlılığa ve insan sağlığını etkileyen kötü alışkanlıklara bağlı olarak kişilerde görülen belli başlı zararlı kullanımlara bağlı olarak ortaya çıkan sorunların ortadan kaldırılması tedavi sürecinde ve ameliyatında amaç edinilmektedir. Bu amaç doğrultusunda ameliyat süresince deri gerdirme işlemi yüz üzerinde yapılmaktadır. Bu işlem hem sarkan derinin genç bir deri gibi durmasını sağlar hem de ortaya çıkmış ya da çıkacak olan kırışıkların da ortadan kaldırılmasını sağlar. Yaklaşık 4-5 saat süren yüz estetiği ameliyatı sonrasında kişiye ufak tesirli ağrı kesici tabletler verilebilmektedir.

Ameliyat sonrasında ise yüzün korunması oldukça önemlidir. Bu nedenle yüz bir süre sargıda kalabilmektedir. Ameliyat etkilerinin yüz üzerinden ortadan kalkması ise 1 ya da en fazla 2 haftayı bulmaktadır. Sonrasında kalan izler ise zaman içerisinde ortadan kaybolur. Kişi 1 ya da en fazla 2 hafta içerisinde normal hayatına döner. Yüz estetiği fiyatları ise tamamen hastanelere ve uzmanlara göre değişmekte olup en doğru bilgi yerinde alınabilmektedir.

Son Yazılar

vaser liposuction meme büyütme meme küçültme