Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

Yüz Estetiği Yaptırmalı mı?

Yüz Estetiği Yaptırmalı mı?

                Yüz estetiği yaptırmayı düşünenlerin pek çok soru ile karşı karşıya kalması doğal bir durum olmakla birlikte sürekli kafasını meşgul eden yüz estetiği hakkındaki sorulara da cevap bulmaya çalışmaktadır. Öncelikle yüz estetiğinin genel amacını belirlemek gerekirse; yaşlanmaya bağlı olarak insanlarda ortaya çıkan pek çok fiziksel etkinin ortadan kaldırılması amaç edinilir. Bu fiziksel etkiler ise genel olarak orta yaş sonrasında daha da belirgin bir hale gelebilmekle birlikte genç yaşlardaki bireylerde de genetik durumuna ve bazı etkenlere bağlı olarak da görülebilmektedir. Yüz estetiği sayesinde bu gibi yüz de istenmeyen çeşitli fiziksel etkilerin ortadan kaldırılması amaçlanır ve genel olarak başarılı bir şekilde sonuçlanan operasyonlardır.

Yüzde orta yaşlardan sonra daha da belirginleşen fiziksel belirtiler ise gelişim dönemindeki düzensiz beslenme, aşırı kilolu olmak gibi insan sağlığına ve fiziğine zarar verebilen etkenlerden kaynaklanabildiği gibi genetik olarak da kişilerde ortaya çıkmaktadır. Bu gibi sorunlar kişiyi hem sosyal hayatta hem de günlük hayatının her kısmında sürekli içten içe rahatsız eder ve ekstra olarak negatif bir psikolojiye sahip olmasında etki eder. Bu nedenle yüz estetiği hem fiziksel olarak yüzün, kişinin daha düzgün ve iyi bir görünüme kavuşmasını sağlamasının yanında; o kişilerin artık negatif düşüncelerden ve psikolojik etkilerden de kurtulmasını sağlamaktadır. Bu sayede kişiler sosyal hayatlarında ve gündelik hayatlarında daha mutlu ve pozitif olabilmektedirler. Yüz estetiği ameliyatı işlemlerinde ise öncelikle kişinin yüzünde yaptırmak istediği estetik ameliyatının türü belirlenir.

Bu belirmeler kişinin sorun ve şikâyetleri doğrultusunda gerçekleştirilir ve bununla birlikte operasyonun yapılmasında gerekli ilk adımlar atılmış olur. Genel olarak yaşlılığa bağlı yüz üzerinde oluşan fiziksel etkilerden kurtulmak isteyenlerin talep gösterdiği yüz estetiği ameliyatı için öncesinde kişinin saçlarını tamamen kesmesi gerekmektedir. Yüz estetiği fiyatları ise hastaneye ve uzmanına göre değişiklik göstermektedir.

Son Yazılar

vaser liposuction meme büyütme meme küçültme