Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

Yüz Estetiği Nedir?

Yüz Estetiği Nedir?

Yüz estetiği; zamanın ve bir takım dış etkilerin olumsuz etkilediği cilde, yeni bir görüntü kazandırmak üzere gerçekleştirilen operasyonlara verilen genel isimdir. Yaşımızın ilerlemesiyle beraber cildimizde zamanla yaşlanma belirtileri görülür ve ellili yaşlara geldiğimizde belirtiler son halini alır. Stres, güneş de yaşlanma belirtilerini tetikleyen faktörlerdir. Tüm bu faktörlerin etkisiyle cilt eski görünümünü kaybeder.

Otuzlu yaşlara geldiğimizde ilk belirtileri hissederiz ve zamanla cildimiz de sarkıntılar, derin çizgiler belirir. Bu çizgiler ve sarkıntılar insanı psikolojik olarak da olumsuz yönde etkiler. Aslında tüm bu belirtiler yaşlanmanın getirdiği etkilerdir. Ancak bu çizgilerin, sarkıntıların kısacası yaşlanmanın belirtilerinin ortadan kaldırılması mümkündür. Yüz estetiği sayesinde zamana yenik düşen ve yaşlanma belirtilerinin en çok görüldüğü yüzümüz genç ve güzel bir görünüm alır. Bu yeni görünüm insanı hem ruhen hem bedenen yeniler. İnsan bu sayede yeni bir görünüm kazanır ve zamana meydan okur. Günümüzde bu operasyonlar kolaylıkla yapılabilmektedir. Yaşın ilerlemesiyle birlikte yüzdeki kemikler zayıflamakta ve değişmektedir. Yağ dokusu zayıflar ve yüz dolgunluğunu kaybeder. Deri kırışır ve sarkmaya başlar. Gözlerin etrafında, çenede, boyun bölgesinde, yanaklarda sarkmalar meydana gelir. Cilt yaşlı bir görünüm alır. Bu görünüm sonucunda kişiler ruhen de yıpranmaktadırlar. Zamanın bu yıprandırıcı etkisi sonucunda kişiler sık sık bu operasyonlara başvurmaktadır. Yüz estetiği operasyonlarının fiyatları da makul düzeylerde yer almaktadır.

Yüz estetiği, zamanın yıprattığı ve sağlık şartları uygun olan bütün kişilere uygulanabilmektedir. Bu operasyonlar ile birlikte göz çevresindeki yaşlılık belirtileri giderilmektedir. Burun operasyonlarıyla birlikte burun kişilerin istediği doğrultuda yeni bir görünüm almaktadır. Yağ dokuları geliştirilmekte, çene küçültülmekte veya büyültülmektedir. Yüz estetiği fiyatları uygulanacak bölgeye göre farklılık göstermekle beraber makul düzeylerde yer almaktadır.

Son Yazılar

vaser liposuction meme büyütme meme küçültme