Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

Yüz Estetiği Ne İçin Yaptırılır?

Yüz Estetiği Ne İçin Yaptırılır?

                Oldukça fazla talep gören estetik operasyonlardan birisi olarak nitelendirebileceğimiz yüz estetiği operasyonunda da belli başlı uygulanmış amaçları ve bu amaçlar doğrultusunda etkileri vardır. Yüz estetiği yaptırılmasında pek çok etken kişilerde zamana bağlı olarak çeşitli etkiler dâhilinde ortaya çıkabileceği gibi genetik olarak da kişiler de doğuştan gelen çeşitli sorunlardan da ortaya çıkmış olan mevcut sorunlardan da olabilmektedir. Yüz estetiği genel olarak yüzü ifade ettiğinden dolayı kast edilen sadece yüzün küçük bir kısmı da olabilmekle birlikte tüm yüzde uygulanacak bir iyileştirme ve doğallaştırma ameliyatı da olabilmektedir. Yüz estetiğinin tercih sebepleri arasında ise daha çok yüzdeki normalin dışındaki fiziksel bozukluklar yer almaktadır.

Yüzdeki estetik ameliyata neden olabilecek bu fiziksel bozukluklar ise daha çok yaşlılığa bağlı olarak ortaya çıkan etkilerdir. Kişiler özellikle orta yaşı geçtikten sonra vücutta özellikle yüz kısmında çeşitli yağ toplanmaları olur bununla birlikte yüz esnekliğini kaybeder ve sarkmaya başlar. Yüz estetiği ameliyatında da başlıca olarak bu sorunlar giderilir. Bunun için gerdirme işlemleri ve yüz tabakasında biriken gereksiz yağların alınması işlemi gerçekleştirilerek, yüz derisinin daha genç ve diri görünmesi sağlanmakla birlikte yağ alma işlemleri sayesinde de daha temiz görünmesi sağlanabilmektedir. Bu nedenle yüz estetiği ameliyatının yaşlanma etkilerinden kurtulmak isteyenler için büyük bir önemi bulunmaktadır.

Kişinin sorununa da bağlı olarak yaklaşık olarak göz önünde bulundurulduğunda ameliyat süresi 4-5 saati bulabilmektedir ve ameliyat sonrasında kişinin yüzü özellikle korumada kalması önemli olduğundan dolayı bir süre sargıya alınmaktadır. Tahminen maksimum 2 hafta içinde de kişi normal hayatına dönmüş ve dikişlerden kurtulmuş olur. Yüz estetiği fiyatları ise kesin olmamakla birlikte pek çok fiyat aralığında uygulanacak operasyona ve hastaneye göre değişiklik göstermektedir.

Son Yazılar

vaser liposuction meme büyütme meme küçültme