Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

Mekanik Aşındırma ile Yüz Gençleştirme

Mekanik Aşındırma ile Yüz Gençleştirme

DERMABRASION, PEELING

Üzeri zımpara kağıdına benzer yapıda pürtüklü, elektrikle çalışan dönen silindirlerle cilt aşındırma tekniği yıllardan beri yapılan eski bir tekniktir. Amaç kimyasal aşındırma yada lazer uygulamalarında olduğu gibi, cildin hasarlı üst tabakalarının uzaklaştırılarak alttan yeni, taze cildin ortaya çıkarılmasıdır. Keskin kenarlı olan bu silindirlerin yardımıyla yüzdeki akne sekeli gibi yara izleri, ince kırışıklıklar giderilir.
yüz estetiği ameliyatı
Uygulamadan önce cildin özel cilt bakımları ile hazırlanması gerekir. Hazırlık 1-3 hafta sürebilir. Uygulama hastane koşullarında, anestezi uzmanının gözetiminde ameliyathanede yapılmalıdır. Lokal anestezi kullanılır. 30-60 dakika arasında sürer.

Mekanik Aşındırma ile Yüz Gençleştirme ameliyatı sonrası genellikle rahat geçer. Aşındırma uygulanan alanlarda karıncalanma, hafif ağrı olabilir. Yeni cilt 7-21 gün içinde ortaya çıkar. Pembemsi renkli ve düzgün yüzeylidir. Ciltte kabarcıklar, milia denilen mikroabseler oluşabilir. Bunlar kısa sürede geçer. Kişi işine 2-4 hafta sonra dönebilir. Pembemsi renk 3-6 ay içinde normale döner. 6-12 ay aşırı güneş ışığından korunmalıdır.

Dermabrasion işlemi genellikle iyi ve kalıcı sonuç verir. Derin izlerde birkaç seans gerekebilir. Nadiren açık renkli alanlar ortaya çıkabilir. Cilt güneş ışığına hassas hale gelebilir. Yöntem gereğinde kimyasal peeling ile kombine edilebilir. Yaşlanma ile ortaya çıkabilecek yeni kırışıklıkları önlemez.

Son Yazılar

vaser liposuction meme büyütme meme küçültme