Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

Lazerle Yüz Gençleştirme

Lazerle Yüz Gençleştirme

lazer ile yüz gençleştirme

Lazer ışınları ile tıpta çeşitli tedavilerin uygulanması 1960′lı yıllarda başlamıştır. Son 5 yıl içinde bilim ve teknolojideki ilerlemeler daha hassas, insan cildinde kullanılabilen cihazların geliştirilmesine yol açmıştır. Lazer ışınları günümüzde tıbbın çeşitli alanlarında ve bazı deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Lazer ışınları değişik kaynaklardan üretilmektedir. Halen 10 dan fazla lazer cihazı mevcuttur. Yeni cihazların araştırmaları devam etmektedir. Tek bir lazer cihazı her sorunu çözememektedir. Bu nedenle kullanım amacına göre değişik lazer cihazları yapılmıştır. Günümüzde kullanılan lazer cihazlarının tedavideki etki alanları şöyle sıralanabilir :
a. Doğum lekelerinin giderilmesinde uygulanır.
b. Tatuajların çıkarılmasında kullanılır.
c. Epilasyonda kullanılır.
d. Derin damarsal orijinli lezyonların tedavisinde kullanılır.
e. Pigmente (renkli) deri lezyonlarının, tatuajların giderilmesinde kullanılır.
f. Lazer ailesinde yük katırı olarak kabul edilmektedir. Deride oluşan iyi huylu tümörlerin çıkarılmasında, kırışıklık tedavisinde, yüz gençleştirme işleminde kullanılır. Neşter amacıyla da kullanılır.
g. Damarsal orijinli kitlelerin çıkarılması ve yüz gençleştirme amacıyla kullanılır.
h. Damarsal orijinli kitlelerin çıkarılmasında kullanılır.
i. Pigmente deri lezyonlarının tedavisinde kullanılır.
j. Doğum lekeleri, damarsal lezyonların tedavisinde kullanılır.

Lazer ışınları ile yüz gençleştirme ameliyatı dikkatle seçilmiş hastada, bu konuda eğitim ve deneyimi olan plastik cerrahi uzmanlarınca, alt yapısı iyi olan merkezlerde yapılmalıdır. Derideki değişik sorunlara farklı lazer cihazlarının kullanılması gerekir. Lazer tedavisi ile tüm sorunları çözebilmek için 6-9 cihaza ihtiyaç vardır. Son zamanlarda medyada da fazlasıyla yer alan lazer uygulamaları, yüz gençleştirme konusunda yıllarca uygulanan, uluslararası kabul görmüş, kitaplara girmiş yöntemlerin yerini almamıştır. Uygun hastada ve koşullarda uygulansa bile yan etkileri mevcuttur. Yüzde oluşan aşırı şişlik, pembe kırmızımsı renk değişiklikleri 3-6 ay kadar sürebilmektedir. Ancak bunlar bir hafta sonra makyaj kremleri ile örtülebilir.

Son Yazılar

vaser liposuction meme büyütme meme küçültme