Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

Kimyasal Aşındırma ile Yüz Gençleştirme

Kimyasal Aşındırma ile Yüz Gençleştirme

yüz gençleştirme - yüz estetiği

CHEMICAL PEELING

Yüz cildinin üst tabakalarının çeşitli kimyasal maddelerle aşındırılması ile alttan yeni ve taze bir cildin ortaya çıkmasının sağlanması çok eskiden beri uygulanan, uluslararası kabul görmüş klasik bir tekniktir. Bu teknik ile güneş nedeniyle hasara uğramış yüz cildinin üst tabakaları uzaklaştırılırken;
Yüzdeki Yüzeyel Cilt Lekeleri,
Bazı Kırışıklıklar,
Çiçek Hastalığına bağlı ve diğer nedenlerle ortaya çıkmış izler de yok edilmektedir. Daha çok açık renk ince cildi olan kişilerde ve çok derin olmayan kırışıklıklarda iyi sonuç vermektedir.

Kimyasal aşındırma (peeling) amacıyla kullanılan maddeler şunlardır:

a. Phenol
b. Trichloroacetic acid [TCA]
c. Glycolic acid (Meyve asitleri)

Doktorun tercihine ve hastadaki soruna göre, bu maddelerden herhangi biri kullanılabilir. Uygulamadan önce cildin özel cilt bakımları ile hazırlanması gerekir. Hazırlık dönemi 1-3 hafta sürebilir. Hazırlanan solüsyon sorun olan alana sürülür. Kullanılan maddeye göre kapalı sargı konabilir. Uygulama hastane koşullarında, anestezi uzmanının gözetiminde ameliyathanede yapılmalıdır. Lokal anestezi kullanılır. 30 – 60 dakika arasında sürer.

Yüz gençleştirme ameliyatı sonrası genellikle rahat geçer. Aşındırma uygulanan alanlarda karıncalanma hafif ağrı olabilir. Yeni cilt 7-21 gün içinde ortaya çıkar. Pembemsi renkli ve düzgün yüzeylidir. Deri allerjileri, ciltte kabarcıklar milia denilen mikroabseler oluşabilir. Bunlar kısa sürede geçer. Kişi işine 2-4 hafta sonra dönebilir. Pembemsi renk 3-6 ay içinde normale döner.

Kimyasal peeling işlemi genellikle iyi ve kalıcı sonuç verir. Derin izlerde birkaç seans gerekebilir. Nadiren açık renkli alanlar ortaya çıkabilir. Cilt güneş ışığına hassas hale gelebilir. Phenol kullanılan hastalarda kalpte ritm bozuklukları olabilir. Yaşlanma ile ortaya çıkabilecek yeni kırışıkları önlemez.

Son Yazılar

vaser liposuction meme büyütme meme küçültme