Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

Güzellik Yaş İle Değil Görünüşle

Güzellik Yaş İle Değil Görünüşle

İnsanlar yaşları kaç olursa olsun güzel görünmek, başkaları tarafından beğenilmek isterler. Vücutta yaşlılığı en çok belli eden yer yüz bölgesidir. Devamlı konuşmak, mimikler ile kasların sürekli hareket etmesi ve kozmetiklerin yaşlandırıcı, cildi bozucu etkenleri ile yüz derisinin bozulması ve sarkması kaçınılmaz olabilmektedir. Çözüm olarak yüz germe işlemi birçok insana değişim yaşatmıştır. Kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de bu işlem uygulanmaktadır.

Yüz germe işlemi yüz ve boyun bölgesinde oluşan sarkıkları, yağları ortadan kaldırıp daha dinç ve sağlıklı bir cilt sunmaktadır. İşlem yaklaşık 4 saat sürmektedir. Kısa kesiklerle yapılan gerdirme, endoskopik gerdirme, ip ile gerdirme ve klasik yüz gerdirme olarak gruplandırılır. İşlem öncesinde beklentilerinizi cerrah ile tartışmalısınız. Muayenede plastik cerrahınız yüz bölgelerinizi değerlendirecek, cilt yapısını, cilt renginizi kontrol edecektir. Kişiye uygun yapılan bu işlem sonucunda olduğunuzdan daha genç görünmeniz, cildinizin sıkı ve duru görünmesi mümkün olacaktır. Kişiler için gerdirme işlemi sonrasında ciltte kalıcı izlerin oluşumu düşündürücü bir durum olabilmektedir. Fakat işlem esnasında olan özel dikişler ile kalıcı olabilecek izler en aza indirilmektedir.

İşlem sonrasında oluşabilecek durumlar ile ilgili cerrahınızdan bilgi alarak iyileşme sürecini kolayca atlatabilirsiniz. Gerdirme sonrasında bir ya da iki gün süresinde taburcu olabilmektesiniz fakat dikişleriniz olduğunu unutmamalısınız. Kaslarınızı zorlayacak hareketlerden kaçınmalı, uzun bir süre buhar banyosu ve sauna gibi aktivitelerden uzak durmalısınız. Alkol, sigara gibi alışkanlıklar zarar verici olabileceğinden kullanılmamaları önerilmektedir. Yüz germe işlemi sırasında veya sonrasında oluşabilecek morluk ve şişlikler yaklaşık 3 hafta sonra kaybolmaktadır. İşlem yaptıran kişiler genel olarak ikinci haftada çalıştıkları işe dönüş yapabilmektedir. İyileşme sürecinde cerrahınız ile iletişim halinde olmanız önemlidir.

Son Yazılar

vaser liposuction meme büyütme meme küçültme